.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Wyzwania dla firm rodzinnych 2016, Katowice

2016-05-12

 


 

Naszym celem jest integracja lokalnych środowisk firm rodzinnych. Chcemy, abyście Państwo poznali nowych potencjalnych partnerów biznesowych i wymieniając się doświadczeniami z innymi, skorzystali z synergii, jakie daje integracja środowiska firm rodzinnych w Państwa regionie.

Do naszego cyklu zaprosiliśmy lokalnych przedsiębiorców, którzy opowiedzą swoje historie sukcesu, a także wezmą udział w dyskusji panelowej na temat wyzwań dla firm rodzinnych.

Mamy nadzieję, że nasza oferta spotka się z Państwa zainteresowaniem i będziemy mogli Państwa gościć w ramach cyklu „Wyzwania dla firm rodzinnych 2016".

 

Agenda spotkania:

  • 15.45 -  Rejestracja
  • 16.00 - „Nasze dzieci kapitałem przyszłości. Dlaczego chcemy uczyć młodzież przedsiębiorczości?" Jerzy i Patrycja Krzanowscy* (Nowy Styl) / Artur Czepczyński (ABC Czepczyński)
  • 16.20 - „Jak powstała moja firma? Nasza historia sukcesu." Józef Rolnik (Rolnik), Krzysztof Domarecki (Selena)
  • 17.00 -  Przerwa kawowa
  • 17.20 - „Firmy rodzinne w Polsce i w Europie: czy jesteśmy podobni czy różni?" Wstęp do dyskusji panelowej (Adam Chróścielewski, Deloitte)
  • 17.40 „Wyzwania dla firmy rodzinnej 2016"

Panel dyskusyjny z udziałem lokalnych firm rodzinnych.
Moderuje Paweł Kaczmarczyk (Konfederacja Lewiatan)

Konkurencyjność: Firmy zagraniczne vs. polskie firmy rodzinne. Gdzie szukać przewag?
Wczoraj: Przywiązanie do tradycji w biznesie, a konieczność modernizacji i skłonność do innowacyjności.
Dziś: Zmienne otoczenie biznesu. Czy nadążamy za zmianami? Zdolności adaptacyjne firm rodzinnych. Profesjonalizacja zarządzania.
Jutro: Sukcesja, zewnętrzny menedżer, czy inwestor? Międzynarodowa konsolidacja firm rodzinnych?
Nowe rynki: Czy polskie firmy rodzinne są skazane na ekspansję zagraniczną?

  • 18.40 - Sesja pytań / odpowiedzi
  • 19:00 - Bankiet.

 

Prelegenci

Józef Rolnik
Założyciel i współwłaściciel firmy przetwórczej Rolnik z Mikołowa. Firma Rolnik jest czołowym producentem przetworów warzywnych w kraju, eksportuje również swoje wyroby do wielu krajów europejskich jak również Australii, Kanady, Mongolii, RPA. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Budapeszcie na wydziale Handlu Zagranicznego.  Od czasu studiów związany emocjonalnie z Węgrami, gdzie dzisiaj firma Rolnik posiada również swój zakład produkcyjny. Znawca i miłośnik win, w szczególności węgierskich. Pasjonat golfa.

Krzysztof Domarecki
Krzysztof Domarecki jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, studiował również filozofię. Twórca giełdowej Seleny FM, jednego z największych na świecie producentów chemii budowlanej, m.in. silikonów, poliuretanowych pianek montażowych
Pierwszą firmę, Technimeks, zajmującą się m.in. sprzedażą komputerów, założył z przyjaciółmi z Politechniki Wrocławskiej na przełomie lat 80. i 90. Na podwalinach Technimeksu w 1992 r. powstało pięć spółek. Jedną z nich była Selena. Więcej

Artur Czepczyński
Właściciel firm spedycyjnych ABC-Czepczyński i Simple Way, biura SONRISO - touroperatora specjalizującego się w ofercie dla klientów premium oraz Ośrodka Wypoczynkowego WEZAJ. Członek Zarządu The Family Businness Network Poland oraz Rady Firm Rodzinnych przy Konfederacji Lewiatan. Założyciel Wielkopolskiego Klubu Biznesu. Twórca autorskiego systemu weryfikacji przewoźników: SafeCarGo, udzielający się aktywnie na arenie krajowej, w zakresie prewencji masowym kradzieżom ładunków.

Adam Chróścielewski
Adam Chróścielewski jest liderem grupy Family Business Network w Deloitte w Polsce. Jest również odpowiedzialny za koordynowanie prac dla spółek z sektora DGC (Dynamic Growth Companies) w Polsce i Europie Centralnej. Jest biegłym rewidentem, posiada tytuł ACCA. Adam posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie audytu. Bierze udział w badaniu sprawozdań finansowych zgodnie z polskimi przepisami, Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej oraz przepisami obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych (US GAAP). Pracował dla wielu firm rodzinnych w Polsce, w tym także firm z sektora farmaceutycznego.

Paweł Kaczmarczyk
Dyrektor Departamentu Rozwoju Organizacji Konfederacji Lewiatan, odpowiedzialny za komunikację z kluczowymi klientami i partnerami, prowadzenie wydarzeń, konferencji i szkoleń, rozwój organizacji oraz obsługę firm członkowskich zrzeszonych w Lewiatanie. Doktorant na Wydziale Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Specjalizuje się w zarządzaniu opartym na wartościach, zarządzaniu strategicznym.

 

Więcej informacji i REJESTRACJA