.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Czy uda sie zakopać problem CO2 i o ile wzrosną ceny energii

0000-00-00

Polska i świat chcą wciąż produkować energię elektryczną z węgla. Jednocześnie muszą redukować emisję CO2. Jak pogodzić te dwa sprzeczne cele? Rozwiązaniem jest technologia CCS (carbon capture and storage), polegająca na wychwytywaniu dwutlenku węgla powstającego w procesie wytwarzania energii i magazynowaniu go pod ziemią, dnem morza lub oceanu.
Na szczycie klimatycznym w Kopenhadze przez 12 dni Świat będzie debatować nad tym jak przeciwdziałać i jak adoptować się do zmian klimatu wywołanych kumulacją dwutlenku węgla (CO2) w atmosferze.

W świetle tego wydzarzenia, konferencja w PKPP Lewiatan podjęła niezwykle aktualny temat przeciwdziałania i adaptacji do zmian klimatu. Rozważane były kwestie pogodzenia produkcji energii elektrycznej z węgla z redukcją emisji dwutlenku węgla. Eksperci w dziedzinie technologii CCS (Carbon Capture and Storage) odpowiadali m.in. na pytania dotyczące technologii wychwytywania CO2, geologicznego składowania (warunków, możliwości terytorialnych, bezpieczeństwa) oraz perspektyw wprowadzenia tego rozwiązania w Polsce.

Na spotkaniu była także obecna Jesse Scott, przedstawicielka wpływowej organizacji pozarzadowej E3G, działajacej m.in. w Brukseli (www.e3g.org). Przedstawiła ona zagadnienia klimatyczne z perspektywy polityki energetycznej Rady Europejskiej i procesu legislacyjnego w Unii Europejskiej.

Streszczenie raportu CCS


Tagi