.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • A
  • A
  • A

Konferencja prasowa: Jak skutecznie osłabić wzrost gospodarczy?

2009-01-17

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan serdecznie zaprasza na konferencję prasową
„Jak skutecznie osłabić wzrost gospodarczy?”

Wyniki finansowe przedsiębiorstw na koniec czerwca 2008 r. były lepsze niż w tym samym okresie 2007 r. Firmy więcej sprzedały, więcej zarobiły, nie miały problemów z płynnością.

A jednak nie wszystko jest w porządku – koszty rosły szybciej niż przychody, spadła rentowność, spadła liczba firm, które osiągnęły zysk netto, w sposób istotny wzrosła wartość strat finansowych. Po raz pierwszy od 2001 r. spadł odsetek przedsiębiorstw-eksporterów, a ich efektywność istotnie zmalała. Pierwszy miesiąc trzeciego kwartału nie rokuje pozytywnych zmian – dynamika produkcji przemysłowej spadła, spadła także dynamika produkcji budowlano-montażowej. Polska gospodarka zwalnia.

Jak silne będzie to spowolnienie? To zależy m.in. od pracowników i ich reprezentacji - związków zawodowych, które organizują kolejne strajki mające wymusić kolejne wzrosty wynagrodzeń. Jakie skutki dla gospodarki, przedsiębiorstw i rynku pracy przyniosą ich protesty?

W trakcie konferencji przedstawione zostaną również wyniki sierpniowego Indeksu Biznesu PKPP Lewiatan.
W konferencji udział wezmą:
Lech Pilawski - Dyrektor Generalny PKPP Lewiatan
dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek – Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych PKPP Lewiatan
dr Stanisław Kubielas – Ekspert PKPP Lewiatan

Zapraszamy 28 sierpnia br. (czwartek) godz. 11.00, siedziba PKPP Lewiatan, ul. Klonowa 6, Warszawa.