.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania dla tagów: Dialog społeczny
Znaleziono 99 wyników odpowiadających temu zapytaniu

Zawęż wyniki wyszukiwania według daty

Wyszukiwanie po tagach
  • Trudny dialog na linii rządzący-biznes. Wywiad z Henryką Bochniarz

    "Czasami mam wrażenie, że biznes i rządzący żyją na dwóch różnych planetach. Na szczęście na poziomie roboczym widać większą otwartość." - mówi Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, w rozmowie w Agatonem Kozińskim. Wywiad ukazał się w dzienniku Polska The Times 5 grudnia 2014 r. Zachęcamy do lektury.

  • Zacieśniamy współpracę w Brukseli: spotkanie Stałych Przedstawicieli przy BUSINESSEUROPE

    Plan inwestycyjny J.C. Junckera, poprawa efektywności regulacji i dobre praktyki we współpracy eurodeputowani - biznes to główne tematy dyskutowane podczas nieformalnego spotkania Stałych Przedstawicieli organizacji członkowskich przy BUSINESSEUROPE, które odbyło się 5 grudnia w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE. Normal 0 21 false false false PL JA X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

  • O przyszłości europejskiego dialogu społecznego w Warszawie

    W dniach 16-17 grudnia 2014 roku odbyło się w Warszawie seminarium BUSINESSEUROPE zatytułowane „Promowanie i wzmacnianie europejskiego dialogu społecznego". Wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji pracodawców i związków zawodowych będących członkami europejskich organizacji partnerów społecznych (BUSINESSEUROPE, UEAPME, CEEP i ETUC) z czterech krajów (Dania, Niemcy, Polska i Słowacja).

  • Dyskusja o nowej formule dialogu społecznego na zaproszenie prezydenta RP

    Dialog jest jednym z fundamentów funkcjonowania państwa i społeczeństwa - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski rozpoczynając spotkanie dotyczące stanu prac nad nową formułą dialogu społecznego w Polsce. W debacie na zaproszenie prezydenta, która odbyła się 7 stycznia w Pałacu Prezydenckim, wziął udział minister Władysław Kosiniak-Kamysz oraz szefowie organizacji pracodawców i związków zawodowych. Konfederację Lewiatan reprezentowała Henryka Bochniarz.

  • Plan inwestycyjny dla Europy. Relacja ze spotkania biznesu i Komisji Europejskiej

    Jak zmaksymalizować wykorzystanie dodatkowych środków, dźwignię finansową oraz oddziaływanie Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych (EFSI)? Jakie wsparcie umożliwiłoby opracowanie projektów atrakcyjnych dla prywatnych inwestorów? Jakie są podstawowe potrzeby w zakresie wsparcia technicznego? O tych kwestiach dr Anna Kwiatkiewicz, dyrektor Biura Lewiatana w Brukseli, rozmawiała 13 stycznia br. na spotkaniu zorganizowanym dla biznesu przez Dyrekcję Generalną Sprawy Gospodarcze i Finansowe, w którym uczestniczyli przedstawiciele firm (np. GDF Suez, AREVA, Belfius czy BNP Paribas), organizacje sektorowe (np. Europejska Federacja Bankowa, Europejskie Stowarzyszenie Joint Venture czy UEAPME - organizacja parasolowa reprezentująca małe i średnie przedsiębiorstwa oraz rzemiosło) a także Europejski Bank Inwestycyjny (EBI).

  • Pracodawcy chcą ożywienia dialogu społecznego

    Dzisiaj minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz będzie rozmawiał z liderami central związkowych i organizacji pracodawców o przyszłości dialogu społecznego. Projekt ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, która ma zastąpić Trójstronną Komisję, przygotowany przez pracodawców i związkowców, idzie w dobrym kierunku - wzmacnia obowiązek konsultowania projektów ustaw, strategii i programów rządowych, chociaż wymaga jeszcze dopracowania - uważa Konfederacja Lewiatan.

  • Lewiatan chce dalej rozmawiać o dialogu społecznym

    Przedstawiona dzisiaj na spotkaniu z partnerami społecznymi odpowiedź resortu pracy i polityki społecznej na projekt zastąpienia Komisji Trójstronnej nową Radą Dialogu Społecznego przygotowany przez pracodawców i związkowców może być podstawą do dalszych rozmów - uważa Konfederacja Lewiatan.

  • Wywiad z Henryką Bochniarz w Dużym Formacie

    O tym, co trapi przedsiębiorców, związkach zawodowych, nieuchronnych zmianach na rynku pracy rynku i pensjach menadżerów w rozmowie z Grzegorzem Sroczyńskim mówi Henryka Bochniarz. Obszerny wywiad można przeczytać w Dużym Formacie, czwartkowym magazynie Gazety Wyborczej. Link do artykułu tutaj . Bardzo gorąco polecamy!

  • Henryka Bochniarz na spotkaniu z premier Ewą Kopacz

    Co roku z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet Gabinet Cieni Kongresu Kobiet, w którym szefowa Lewiatana pełni funkcję wicepremiera, spotyka się z urzędującym premierem, by dyskutować o propozycjach zmian i potrzebnych reformach w obszarze życia społecznego i gospodarczego. 6 marca br. premier Ewa Kopacz przyjęła przedstawicielki kobiecego Gabinetu Cieni w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rozmowy dotyczyły szerokiego spektrum tematów, w tym m.in. propozycji zmian systemu podatkowego, potrzeby rozwijania infrastruktury sprzyjającej łączeniu przez kobiety życia zawodowego z macierzyństwem, koniecznych zmian na rynku pracy, kształcenia zawodowego dostosowanego do potrzeb pracodawców itp. Premier Kopacz zadeklarowała chęć częstszych spotkań w celu omawiania konkretnych propozycji przygotowywanych przez kobiecy Gabinet Cieni.  

  • Lewiatan za szybkim powołaniem Rady Dialogu Społecznego

    Są ogromne szanse na uzgodnienie projektu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego - oświadczył w środę prezydent Bronisław Komorowski, po spotkaniu z partnerami społecznymi z Komisji Trójstronnej. Konfederacja Lewiatan uważa, że nowa ustawa o dialogu społecznym może być gotowa jeszcze przed wakacjami. /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;}

  • Lewiatan za szybkim powołaniem Rady Dialogu Społecznego

    Są ogromne szanse na uzgodnienie projektu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego - oświadczył w środę prezydent Bronisław Komorowski, po spotkaniu z partnerami społecznymi z Komisji Trójstronnej. Konfederacja Lewiatan uważa, że nowa ustawa o dialogu społecznym może być gotowa jeszcze przed wakacjami.

  • Decydujące rozmowy o dialogu społecznym

    W Dobieszkowie pod Łodzią, z udziałem szefów organizacji pracodawców, związków zawodowych i ministra pracy, rozpoczynają się rozmowy, których celem jest uzgodnienie nowej ustawy o dialogu społecznym. Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan uważa, że są duże szanse na ostateczne wypracowanie projektu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego.

  • Bochniarz, Boni, Verken w dyskusji z noblistą Muhammadem Yunusem o ekonomii społecznej

    Dlaczego nierówności na świecie rosną tak szybko? Czy crowdfunding to sygnał zmiany trendów w rozwoju biznesu? Jak ekonomia społeczna może pomóc uzdrowić gospodarkę? Na te pytania odpowiadali uczestnicy panelu pt. "Can social economy help Europe fly again?", który 25 marca odbył się w ramach konferencji poświęconej ekonomii społecznej z udziałem gościa specjalnego - laureata Nagrody Nobla, twórcy idei mikrokredytów - Muhammada Yunusa. Debatę z noblistą moderowała Henryka Bochniarz, prezydent Lewiatana. Uczestnikami panelu byli także europoseł Michał Boni oraz Iris van der Verken z Global Compact Network Belgium.

  • List prezydenta Bronisława Komorowskiego do przedsiębiorców

    Prezydent Bronisław Komorowski w liście do przedsiębiorców podziękował za ich wkład w debatę publiczną, której celem jest ciągłe ulepszanie Polski.

  • Pracodawcy zadowoleni z ustawy o dialogu społecznym

    Rząd przyjął dziś projekt ustawy o dialogu społecznym przygotowany i uzgodniony przez organizacje pracodawców, związki zawodowe oraz resort pracy. Konfederacja Lewiatan uważa, że zawiera on wiele dobrych rozwiązań, które powinny poprawić jakość i skuteczność dialogu społecznego w Polsce.

  • Konsultacje społeczne w Komisji Europejskiej: lista

    12 czerwca br. ruszyły konsultacje społeczne klauzul umownych przy zakupach online towarów i treści cyfrowych. Konsultacje są konsekwencją zapowiadanych w komunikacie KE o Strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego propozycji legislacyjnych mających na celu harmonizacje przepisów unijnych w tym zakresie. Ich publikacja przewidziana jest na koniec 2015 r. Nowe propozycje mają zastąpić wycofany na początku 2015 r. projekt Wspólnego Europejskiego Prawa Sprzedaży. Ponadto wkrótce mija termin zgłoszenia opinii w kilku innych tematach, istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców. Poniżej przedstawiamy pełną listę konsultacji począwszy od tych, których termin upływa najszybciej. Państwa uwadze polecamy szczególnie konsultacje dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym  ( Circular Economy ), przejrzystości podatku od przedsiębiorstw oraz niebieskiej karty UE ( Blue Card) i unijnej polityki dotyczącej migracji pracowników. Normal 0 21 false false false PL JA X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

  • Czas na jednolitą umowę o pracę. Wywiad z Henryką Bochniarz

    - ‪ Elastyczne umowy są firmom niezbędne, ale nie mogą być wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem - mówi Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, w wywiadzie dla Gazety Wyborczej. Cały tekst poświęcony tzw. umowom śmieciowym i przyszłości rynku pracy można przeczytać w papierowym wydaniu gazety lub pod tym linkiem . Polecamy.

  • Pracodawcy wierzą w ożywienie dialogu społecznego

    Sejm przyjął 24 lipca poprawki Senatu do ustawy o dialogu społecznym, przygotowanej i uzgodnionej przez organizacje pracodawców, związki zawodowe oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta. Zdaniem Konfederacji Lewiatan to pierwszy krok w kierunku odbudowania skuteczności dialogu społecznego.

  • Ustawa o Radzie Dialogu Społecznego weszła w życie

    W piątek, 11 września zaczęła obowiązywać ustawa o Radzie Dialogu Społecznego. Konfederacja Lewiatan ma nadzieję, że Rada zacznie działać jak najszybciej.

  • Przed Radą Dialogu Społecznego stoją ogromne wyzwania

    Prezydent Andrzej Duda powołał członków Rady Dialogu Społecznego. Rada powinna szybko zabrać się do pracy i w pierwszej kolejności omówić kwestie związane z wiekiem emerytalnym, jednolitym kontraktem o pracę, opodatkowaniem najniższych wynagrodzeń, zamówieniami publicznymi i pakietem klimatyczno-energetycznym - uważa Konfederacja Lewiatan.

  • Pierwsze posiedzenie Rady Dialogu Społecznego

    W poniedziałek, 14 grudnia, zebrała się na pierwszym plenarnym posiedzeniu Rada Dialogu Społecznego. Uczestniczyli w nim, m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu oraz premier Beata Szydło.

  • Spotkanie rad społeczno-gospodarczych w Pradze

    Odbyło się spotkanie Rad Społeczno - Gospodarczych i Komisji Trójstronnych z krajów grupy Wyszehradzkiej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Czech, Polski, Węgier i Słowacji. Konfederację Lewiatan reprezentował prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, członek Rady Dialogu Społecznego.

  • Apel Lewiatana po wyroku Trybunału Konstytucyjnego

    Konfederacja Lewiatan apeluje do prezydenta RP, parlamentu, rządu, wszystkich sił politycznych, o jak najszybsze przywrócenie, zgodnego z Konstytucją RP, funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego, kluczowej dla państwa prawnego instytucji, stojącej na straży Konstytucji RP i gwarantującej przestrzegania praw, nie tylko pracodawców i przedsiębiorców, ale wszystkich obywateli.

  • Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego

    7 kwietnia 2016 r. odbyło się posiedzenie Rady Dialogu Społecznego z udziałem przedstawicieli Konfederacji Lewiatan. Partnerzy społeczni wspólnie z rządem zdecydowali o powołaniu doraźnego zespołu problemowego, który ma zająć się pracą nad projektami ustaw o Krajowej Administracji Skarbowej oraz o przepisach wprowadzających ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej. Konfederacja Lewiatan liczy na możliwość realnego wpływu na te projekty i dostosowanie ich do praktyki gospodarczej i interesów przedsiębiorców.

  • Reaktywacja Polskiej Rady Przedsiębiorczości

    Przedstawiciele najważniejszych organizacji działających na rzecz rozwoju polskiej przedsiębiorczości zdecydowali, że w obliczu wyzwań i zagrożeń stojących przed polskim biznesem, należy skonsolidować siły. Polska Rada Biznesu, Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Krajowa Izba Gospodarcza i Związek Rzemiosła Polskiego, po 8 latach reaktywowały Polską Radę Przedsiębiorczości. Podczas inauguracyjnej konferencji przedstawiono kluczowe obszary wspólnych działań.

  • Sprawozdanie z pierwszych miesięcy funkcjonowania RDS w Senacie

    9 czerwca na posiedzeniu plenarnym Senatu przewodniczący RDS Piotr Duda przedstawił sprawozdanie z pierwszych miesięcy funkcjonowania Rady Dialogu Społecznego.

  • Rada Dialogu Społecznego o reformie edukacji

    Posiedzenie plenarne RDS, obok bieżących kwestii związanych z pracami zespołów problemowych oraz stanowiska RDS w sprawie założeń projektu budżetu państwa i propozycji średniorocznych wskaźników makroekonomicznych i płacy minimalnej, poświęcone było dyskusji na temat planowanej reformy systemu edukacji.

  • Samorząd będzie miał mniej do powiedzenia w sprawie dialogu

    Nie jest zasadne przejęcie przez wojewodów od marszałków województw kompetencji dotyczących powoływania i organizowania prac Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego - uważa Konfederacja Lewiatan. Taka propozycja znalazła się w projekcie nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego.

  • Henryka Bochniarz przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego

    Prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz została nową przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego, zastępując na tym stanowisku, po rocznej kadencji, Piotra Dudę, szefa „Solidarności" . Poinformowano o tym na spotkaniu z członkami Rady Dialogu Społecznego z udziałem prezydenta Andrzej Dudy i premier Beaty Szydło.

  • Rząd pomija Radę Dialogu Społecznego

    Związki zawodowe i pracodawcy, członkowie Prezydium Rady Dialogu Społecznego, wyrażają zaniepokojenie brakiem konsultacji rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2017 r. i apelują do premier Beaty Szydło o współpracę.

  • Zacieśniamy współpracę w Brukseli: spotkanie Stałych Przedstawicieli przy BUSINESSEUROPE

    Plan inwestycyjny J.C. Junckera, poprawa efektywności regulacji i dobre praktyki we współpracy eurodeputowani - biznes to główne tematy dyskutowane podczas nieformalnego spotkania Stałych Przedstawicieli organizacji członkowskich przy BUSINESSEUROPE, które odbyło się 5 grudnia w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE. Normal 0 21 false false false PL JA X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

  • Plan inwestycyjny dla Europy. Relacja ze spotkania biznesu i Komisji Europejskiej

    Jak zmaksymalizować wykorzystanie dodatkowych środków, dźwignię finansową oraz oddziaływanie Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych (EFSI)? Jakie wsparcie umożliwiłoby opracowanie projektów atrakcyjnych dla prywatnych inwestorów? Jakie są podstawowe potrzeby w zakresie wsparcia technicznego? O tych kwestiach dr Anna Kwiatkiewicz, dyrektor Biura Lewiatana w Brukseli, rozmawiała 13 stycznia br. na spotkaniu zorganizowanym dla biznesu przez Dyrekcję Generalną Sprawy Gospodarcze i Finansowe, w którym uczestniczyli przedstawiciele firm (np. GDF Suez, AREVA, Belfius czy BNP Paribas), organizacje sektorowe (np. Europejska Federacja Bankowa, Europejskie Stowarzyszenie Joint Venture czy UEAPME - organizacja parasolowa reprezentująca małe i średnie przedsiębiorstwa oraz rzemiosło) a także Europejski Bank Inwestycyjny (EBI).

  • Bochniarz, Boni, Verken w dyskusji z noblistą Muhammadem Yunusem o ekonomii społecznej

    Dlaczego nierówności na świecie rosną tak szybko? Czy crowdfunding to sygnał zmiany trendów w rozwoju biznesu? Jak ekonomia społeczna może pomóc uzdrowić gospodarkę? Na te pytania odpowiadali uczestnicy panelu pt. "Can social economy help Europe fly again?", który 25 marca odbył się w ramach konferencji poświęconej ekonomii społecznej z udziałem gościa specjalnego - laureata Nagrody Nobla, twórcy idei mikrokredytów - Muhammada Yunusa. Debatę z noblistą moderowała Henryka Bochniarz, prezydent Lewiatana. Uczestnikami panelu byli także europoseł Michał Boni oraz Iris van der Verken z Global Compact Network Belgium.

  • Poparcie ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i instytucjach dialogu społecznego oraz projektu uchwały Rady Dialogu Społecznego

    Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan przekazała Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, MPiPS, akceptację projektu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i instytucjach dialogu społecznego oraz projektu uchwały Rady Dialogu Społecznego. Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;}

  • Konsultacje społeczne w Komisji Europejskiej: lista

    12 czerwca br. ruszyły konsultacje społeczne klauzul umownych przy zakupach online towarów i treści cyfrowych. Konsultacje są konsekwencją zapowiadanych w komunikacie KE o Strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego propozycji legislacyjnych mających na celu harmonizacje przepisów unijnych w tym zakresie. Ich publikacja przewidziana jest na koniec 2015 r. Nowe propozycje mają zastąpić wycofany na początku 2015 r. projekt Wspólnego Europejskiego Prawa Sprzedaży. Ponadto wkrótce mija termin zgłoszenia opinii w kilku innych tematach, istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców. Poniżej przedstawiamy pełną listę konsultacji począwszy od tych, których termin upływa najszybciej. Państwa uwadze polecamy szczególnie konsultacje dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym  ( Circular Economy ), przejrzystości podatku od przedsiębiorstw oraz niebieskiej karty UE ( Blue Card) i unijnej polityki dotyczącej migracji pracowników. Normal 0 21 false false false PL JA X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

  • Pracodawcy i związkowcy popierają kandydaturę Jacka Krawczyka na prezydenta EKES

    Pracodawcy i związkowcy, w tym Konfederacja Lewiatan, członkowie Rady Dialogu Społecznego, wyrażają poparcie dla kandydatury Jacka Krawczyka na stanowisko przewodniczącego Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

  • Oświadczenie Jacka Krawczyka

    Oświadczenie Jacka Krawczyka, wiceprezydenta Konfederacji Lewiatan, członka Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, przewodniczącego Grupy Pracodawców EKES i kandydata Grupy na przewodniczącego EKES w następnej kadencji.

  • Przyszłość Europy - UE rozpoczyna roczny cykl konsultacji z obywatelami

    Inicjatorem konferencji o przyszłości Europy był prezydent Emmanuel Macron. Przewodnicząca von der Leyen poparła ją i włączyła do swojego programu. Stworzyła nawet osobne portfolio, które objęła  wiceprzewodnicząca Dubravka Šuica. Pomysł Macron'a polegał na tym, aby umożliwić obywatelom wypowiedzenie się na temat przyszłego kierunku rozwoju Unii oraz wspólnie z Europejczykami znaleźć rozwiązania umożliwiające skuteczniejsze zarządzanie instytucjami UE (np. procesem wyłaniania Spitzenkandidaten oraz wprowadzenie międzynarodowych list w wyborach do Parlamentu Europejskiego). Innym ważnym tematem miała być dyskusja o zmianie traktatów w obszarach, w których jest to potrzebne dla przyspieszenia procesu decyzyjnego.

  • Wiele kontrowersji przed szczytem społecznym w Porto

    Unia odnowiona, konkurencyjna, socjalna i inkluzywna  to priorytety nie tylko prezydencji portugalskiej, ale też Parlamentu Europejskiego, Komisji, Rady, także Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego i Komitetu Regionów. Trudno żeby było inaczej. Wszystkim nam zależy na rozwoju, na ograniczeniu ubóstwa, biedy, bezrobocia, narastających nierówności, wykluczenia, eliminacji dyskryminacji na rynkach pracy, lepszej ochronie zdrowia, dobrej edukacji i możliwości zdobywania nowych kwalifikacji i kompetencji...

  • Obywatele wypowiedzą się nt. przyszłości Unii Europejskiej

    „Przyszłość jest w Twoich rękach" - 9 maja, w Dzień Europy, rozpocznie się konferencja nt. przyszłości Europy (COFE). Konferencja jest wspólną inicjatywą Komisji Europejskiej, Rady oraz Parlamentu Europejskiego. Konferencja potrwa rok i zakończy się przekazaniem raportu z jej przebiegu szefom unijnych instytucji. Państwa członkowskie uzgodnią wówczas dalsze kroki, zwłaszcza jeśli wprowadzenie rekomendacji zawartych w raporcie będzie wymagało zmian w traktatach.