.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ochrona zdrowia

 • 2014-05-07 Ochrona zdrowia
  Ochrona zdrowia

  Więcej praw dla pielęgniarek i położnych

  Rola pielęgniarek i położnych powinna zostać wzmocniona, ale zmiany zaproponowane w projekcie ustawy o tych zawodach nie są spójne zarówno z innymi przepisami, jaki i regulacjami z zakresu ochrony zdrowia - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-04-30 Ochrona zdrowia
  Ochrona zdrowia

  Konsultanci medyczni z oświadczeniami

  Wprowadzenie, w projekcie ustawy o konsultantach w ochronie zdrowia, oświadczeń dotyczących konfliktów interesów jest kierunkiem właściwym i od dawna oczekiwanym przez pracodawców. Doprecyzowania wymaga zakres oświadczeń, jakie będą musieli składać konsultanci - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-03-26 Ochrona zdrowia
  Ochrona zdrowia

  Pracodawcy popierają zniesienie limitów w onkologii

  Minister zdrowia w tzw. pakiecie kolejkowym i onkologicznym zaproponował m.in. zniesienie limitów dla chorych na raka czy szybką terapię onkologiczną. Konfederacja Lewiatan uważa, że to właściwy kierunek zmian.

 • 2014-01-28 Ochrona zdrowia
  Ochrona zdrowia

  Apel do premiera w sprawie leczenia nowotworów

  Pacjent chory onkologicznie nie może czekać z leczeniem, a wykonanie określonych badań powinno być umożliwione jak najbliżej miejsca zamieszkania pacjenta.

 • 2013-11-12 Ochrona zdrowia
  Ochrona zdrowia

  Czy pacjenci powinni mieć prawo dopłacać do ponadstandardowego leczenia?

  O kwestii dopłat do usług medycznych, by pacjent miał prawo do wolnego wyboru standardu leczenia, dyskutowali uczestnicy spotkania zorganizowanego we wtorek przez Konfederację Lewiatan.

 • 2013-10-28 Ochrona zdrowia
  Ochrona zdrowia

  Nowe zarządzenie prezesa NFZ zaszkodzi firmom medycznym

  Konfederacja Lewiatan z niepokojem śledzi prace nad projektem zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącym określenia warunków zawierania i realizacji umów w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej na 2014 rok i lata następne.

Przejdź do archiwum