.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

  • Strona główna
  • Kalendarium
  • 2009
  • Czy kryzys na światowych rynkach finansowych i osłabienie gospodarcze na świecie ostudzi niedawno jeszcze bardzo duży optymizm małych i średnich firm?
  • A
  • A
  • A

Czy kryzys na światowych rynkach finansowych i osłabienie gospodarcze na świecie ostudzi niedawno jeszcze bardzo duży optymizm małych i średnich firm?

2009-01-18

W trakcie konferencji przedstawione zostaną wyniki VIII edycji unikatowych w Polsce i w skali europejskiej badań kondycji sektora MSP w Polsce.
Małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP), czyli 99,83% ogólnej liczby firm w Polsce, miały we wrześniu 2008 r. ogromne plany dotyczące swojej działalności w 2009 r. Prawie 75% MSP planowało wzrost przychodów, 1/3 uważała, że ich udziały w rynku wzrosną. Wiele z nich planowało inwestycje i wypuszczenie nowych produktów oraz usług na rynek. Oceniały, że poprawi się dostęp do kredytów, a kontrahenci będą płacili swoje zobowiązania w terminie. Mieli duże oczekiwania związane z dostępem do funduszy unijnych.

Czy rzeczywiście jeszcze we wrześniu małe i średnie firmy nie widziały symptomów osłabienia gospodarczego? Czy dzisiaj z ich oczekiwań mogą zostać tylko nadzieje na dostęp do dużych środków unijnych? Co można zrobić, aby potencjał, który jest w małej przedsiębiorczości w Polsce nie został zgaszony?

Poznacie Państwo m.in. odpowiedzi na pytania, jaki odsetek firm oczekiwał wzrostu zysków, jakie były oczekiwania dot. walki z szara strefą.


W konferencji udział wezmą m.in:

Henryka Bochniarz – Prezydent PKPP Lewiatan

Jolanta Fedak – Minister Pracy i Polityki Społecznej

Janusz Palikot – Przewodniczący Komisji Przyjazne Państwo

Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek – Dyr. Dep. Analiz Ekonomicznych PKPP Lewiatan

Danuta Jabłońska – Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
Konferencja rozpocznie się 1 grudnia 2008 roku (poniedziałek)
o godz. 10:00, w Sali Kolumnowej Sejmu RP, ul. Wiejska 4/6/8 w Warszawie.