Zmniejszenie liczby ministerstw pomoże gospodarce

• W ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się dzisiaj uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego.
• Cieszy informacja o zmniejszeniu liczby ministerstw, niepokoi forsowanie „reformy" CIT/PIT.

- Na pewno na plus rekonstrukcji rządu należy zapisać redukcję liczby ministerstw. Cieszy połączenie resortów rozwoju oraz rodziny, pracy i polityki społecznej, bo rynek pracy jest ważnym elementem, który zdecyduje o możliwościach dalszego rozwoju gospodarki. Dodatkowo Jarosław Gowin, jako szef tego resortu, doświadczony polityk, gospodarczy pragmatyk i osoba o wrażliwości społecznej daje szansę na konstruktywny dialog ze środowiskiem przedsiębiorców. Dużo dobrego może dać połączenie ministerstw Klimatu i Środowiska pod zarządem doskonale się sprawdzającego w poprzednim rozdaniu Michała Kurtyki i jego ekipy. Był to warunek konieczny do realnego przyspieszenia transformacji energetycznej kraju - mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

- Słabym sygnałem na początek nowego rządu jest naszym zdaniem forsowanie „reformy" CIT/PIT, w sposób zaprzeczający idei dialogu i poszanowania przedsiębiorców, poprzez niewprowadzanie drastycznych zmian w systemie podatkowym, z pominięciem chociażby minimalnego vacatio legis - dodaje Maciej Witucki.

Konfederacja Lewiatan